طرح‌های جدید بیمه‌ای حرکت نوین در نظام بیمه و بانکداری اسلامی است

طرح‌های جدید بیمه‌ای حرکت نوین در نظام بیمه و بانکداری اسلامی است

یک کارشناس صنعت بیمه اجرای طرح‌های جدید بیمه‌ای را حرکت نوینی در نظام بیمه و بانکداری اسلامی برشمرد و گفت:با بهره‌مندی مردم از این طرح ها، ضمن افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه، بیمه‌نامه‌های شخص ثالث، بدنه و آتش‌سوزی این شرکت با دریافت تسهیلات بانکی، به راحتی تهیه و در اختیار جامعه هدف آن قرار گیرد.


ابراهیم کاردگر با تشریح عملکرد ۱۱ ماهه امسال شرکت بیمه دانا گفت: در این مدت بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید شده که بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال آن مربوط به دوره زمانی مهر تا پایان بهمن ماه سال جاری است که این آمار حاکی از تلاش جمعی کارکنان برای افزایش تولید حق بیمه در ماه‌های پایان سال بشمار می‌رود.

وی، حق بیمه دریافتی ۶ ماه اول امسال را بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: در بهمن ماه امسال نیز بیش از ۲ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید شده است.

کاردگر، به اجرای طرح مهر این بیمه با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور رفاه حال شهروندان و نیز حمایت از سبد اقتصاد خانواده‌ها تهیه شده است.

 

این کارشناس صنعت بیمه اظهار کرد: طبق این تفاهم‌نامه که برای اولین بار در صنعت بیمه و بانک کشور اجرا می‌شود، اقشار مختلف جامعه از جمله رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کشور و تمامی سهامداران سهام عدالت می‌توانند بدون مراجعه به بانک، به دفاتر نمایندگی این بیمه در سراسر کشور مراجعه کرده و بدون ضامن، تسهیلات بانکی دریافت کرده و نسبت به تهیه بیمه‌نامه‌های مورد نیاز خود مانند پوشش بیمه شخص ثالث، بدنه، حوادث انفرادی، مسوولیت و آتش سوزی واحد‌های مسکونی خویش اقدام کنند.

 

کاردگر اظهار کرد:با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، تمامی بیمه‌شدگان از امکانات و تسهیلات مالی مناسب این بانک برخوردار شده و می‌توانند از مزایا و ظرفیت‌های جامع بیمه‌ای این شرکت طبق تفاهم نامه امضا شده با بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده کنند، این طرحی است که بین این شرکت بیمه و یکی از بانک‌ها منعقد شده که به موجب آن قشر وسیعی از جامعه از جمله رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، به دفاتر نمایندگی این بیمه در سراسر کشور مراجعه کرده و می‌توانند بدون کارمزد و مراجعه به بانک، با دریافت تسهیلات مالی، بیمه‌نامه‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 

وی گفت: در شرایط کنونی زیانده شدن برخی رشته‌های بیمه‌ای مانند درمان سبب شده تا زیان انباشته آن‌ها به سهامداران تحمیل شودوبرای حل این مشکل نیاز به یک هماهنگی در سندیکای بیمه گران داریم تا بهای تمام شده این رشته از بیمه گذار دریافت شود.

این کارشناس صنعت بیمه افزود: کاهش سود، نه تنها رغبت سهامداران را برای افزایش سرمایه کم می‌کند بلکه در بازار سرمایه نیز خرید سهام شرکت‌های بیمه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

لازم به ذکراست در حال حاضر این بیمه با وجود ۶۱ شعبه، یک هزار و ۹۸۷ نمایندگی، ۳۵ شرکت نمایندگی، ۱۱۵ نمایندگی فروش ویژه بیمه عمر، ۶۷۰ کارگزاری و سه دفتر فرعی با در دست داشتن حدود ۷/۷ درصد بازار بیمه کشور، خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی کرده است

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار