رشد ۱۰۰ دلاری قیمت جهانی طلا در سه هفته

رشد ۱۰۰ دلاری قیمت جهانی طلا در سه هفته

قیمت طلا به دلیل کُندی رشد جهانی اقتصاد، به سمت سومین رشد هفتگی متوالی پیش می‌رود.

طلا از ابتدای ماه میلادی جاری در پی تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین و آمار اقتصادی مایوس کننده‌ای که در سرتاسر جهان منتشر شده است، حدود هشت درصد یا بیش از ۱۰۰ دلار گران شده است.

به گفته استراتژیست ارشد ارز در شرکت دیلی فارکس، طلا در فاز تحکیم قیمت است. هیچ یک از عواملی که از افزایش اخیر قیمت طلا پشتیبانی کرده بودند از میان نرفته‌اند و همچنان جنگ تجاری ادامه دارد و بازده پایین‌تر اوراق قرضه نیز به نفع طلا مانده است.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی کاهش پیدا کرد اما به دلیل نگرانی ها نسبت به کُندی رشد اقتصاد جهانی و عدم شفافیت درباره جنگ تجاری آمریکا و چین، به سوی سومین رشد هفتگی متوالی پیش می‌رود. ‌

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات بازار سنگاپور یک دهم درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۵۲۱ دلار رسید، اما در شش روز گذشته حدود ۱.۶ درصد رشد قیمت نشان داده است. اما با نامعلوم ماندن سرنوشت دعوای آمریکا و چین، سرمایه گذاران در برابر کُندی رشد اقتصاد جهانی به سوی دارایی‌های امنی مانند طلا، ین ژاپن و اوراق خزانه آمریکا روی آورده‌اند. اوایل هفته جاری بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه آمریکا از بازده اوراق خزانه دو ساله کمتر شد که از نظر بازار، نشانه هشداردهنده درباره وقوع رکود است.

 

منبع:تجارت نیوز

برچسب ها: دلارطلا
دسته ها: بورس

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار