مدیرعامل یک شرکت کارگزاری: بانک‌ها گزارش های مالی مناسبی ارائه نکردند/ شرکت‌های بیمه‌ای در بورس شفا

مدیرعامل یک شرکت کارگزاری: بانک‌ها گزارش های مالی مناسبی ارائه نکردند/ شرکت‌های بیمه‌ای در بورس شفا

مدیرعامل شرکت کارگزاری آپادانا گفت: درمجموع دورنمای بازار سرمایه خوب بوده و با وجود تصوراتی که وجود دارد بسیاری از سهم های بازار و شرکت‌ها هنوز رشدی نداشته اند اما می توانند وضعیت خود را بهبود بخشند.

محمدکاظم مهدوی گفت: در شرکت های کالایی محور، قیمت های جهانی تثبیت شده و این شرکت‌ها وضعیت مناسبی دارند و دیگر شرکت‌ها نیز از جمله بانک ها، خودرویی ها  و بیمه‌ها ، ارزش دارایی و ارزش جایگزینی بالایی دارند.

وی افزود: نقاط مهمی هم از جهت تجدید ارزیابی و بهبود وضعیت عملکرد وجود دارد و پارادوکسی که به وجود می آید این است که اگر وضعیت اقتصاد خوب نیست پس چرا باید وضعیت بازار مناسب باشد اما زمانی که بسیاری از شرکت‌ها به قیمت های واقعی خود برسند این شرایط بهتر خواهد شد.

مدیرعامل  شرکت کارگزاری آپادانا، درخصوص صورت های مالی شرکت‌ها گفت: متاسفانه شرکت های غیرشفاف زیادی وجود دارند و برخی از این شرکت‌ها باوجود اینکه شناخته شده بودند اما صورت های مالی شفافی ندارند،از جمله بانک‌ها که  گزارش های مالی مناسبی ارائه نکرده اند.

وی،اضافه کرد:ما از سیاست های سازمان بورس اطلاع دقیقی نداریم و ممکن است که با این دست شرکت‌ها برخورد هایی داشته باشد اما برخی از شرکت‌ها مانند شرکت های بیمه‌ای در بورس شفاف عمل نمی کنند.

مهدوی تصریح کرد: زمانی که دلار وضعیت آرامی داشته باشد، پول کمتری هم به سمت آن می رود و بازار بورس اقبال بیشتری از سمت مردم دارد.همچنین این موضوع درخصوص بازارهای رقیب دیگر مانند مسکن و طلا نیز صادق است.

مدیرعامل شرکت کارگزاری آپادانا افزود: یکی از نکات مثبتی که برای یک سال آینده وجوددارد این است که بازارهای رقیب چشم انداز قوی ندارد وکاهش قیمت دلار بر بازار شرکت های کالا محورتاثیر دارد اما از سمت دیگر با بهبود بازار، این شرکت‌ها در یک سال آینده به طور میانگین بین  ۲۰ تا ۳۰ درصد بازدهی خواهند داشت.

وی اظهار داشت: بخش مناسبی از منابع مالی با شروع سال جدید وارد بازار سرمایه شد اما موضوع مهم تر ماندگاری این پول است و زمانی که این پول در بازار بماند، شرایط مناسب تری فراهم می شود و به طور کلی ماندگاری پول از ورود پول جدید مهم تر است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب ها: بورسبانکسرمایه
دسته ها: اخباربورس

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار