برنامه‌ریزی و نظم، اولویت‌های اول در بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور است

برنامه‌ریزی و نظم، اولویت‌های اول در بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور است
یک کارشناس اقتصادی گفت: برنامه‌ریزی و نظم، اولویت‌های اول در بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور است و سرعت در جایگاه بعدی مورد توجه قرار گیرد.
 
میرمحمد حشمتی در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور اظهار کرد: افزایش سرعت ورود ارز حاصل از صادرات به کشور یکی از دغدغه‌های اخیر دولت در راستای حفظ ارزش پول ملی و سعی برای رونق در چرخه اقتصادی کشور است، اما این افزایش سرعت باید با برنامه ریزی‌های دقیق و کنترل شده انجام شود.

وی در ادامه افزود: مهم‌تر از بحث کوتاه سازی مدت زمان ورود ارز حاصل از صادرت، این است که باید در تصمیم‌های دولت و بانک مرکزی ثبات وجود داشته باشد یعنی پس از عادت صادرکننده به شرایط جدید، شرایط و ضوابط تغییر پیدا نکند.

این فعال حوزه اقتصاد با اشاره به این که نظم مهمتر از سرعت است، ادامه داد: در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات، نظم و برنامه ریزی در عمل بسیار مهم‌تر از سرعت است این یک قانون است که نباید نظم را فدای سرعت کنیم و عملیات بازگشت ارز به کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست.

حشمتی خاطرنشان کرد: در راستای رسیدن به شعار سال که رونق تولید است باید اعتماد و ارتباط قوی بین دولت و صادرکنندگان ایجاد شود و دولت برای دسترسی به این موضوع باید راه این افراد را هموار سازد که طرح‌های تشویقی، تسهیلات و معافیت‌های مالی از جمله‌ این هموارسازی‌ها است.

وی در رابطه با عناصر اصلی اقتصاد کشور گفت: تولید و صادرات دو عنصر اصلی اقتصاد کشور هستند که با کوچک‌ترین ضعف در هر کدام، آسیب جدی به اقتصاد کشور وارد خواهد شد بنابراین دولت باید در راستای رسیدگی به این امور تمام جوانب را در نظر بگیرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی متذکر شد: دولت باید در اقتصاد کشور فعالیت خود را در بخش‌های اجرایی کمتر کند و بیشتر در زمینه‌های نظارت و حمایت فعال باشد تا تولید و تجارت در کشور به نحو احسن صورت گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار