واکنش سازمان برنامه و بودجه به اظهارات رئیس سازمان بهینه سازی مصرف سوخت

واکنش سازمان برنامه و بودجه به اظهارات رئیس سازمان بهینه سازی مصرف سوخت

سازمان برنامه و بودجه به اظهارات رئیس سازمان بهینه سازی مصرف سوخت که گفته بود واریز وجوه حاصل از هدفمندی یارانه ها به حساب یک شرکت خودروساز با هماهنگی سازمان برنامه بوده است، واکنش نشان داد.

سازمان برنامه و بودجه کشور در واکنش به گزارش خبرگزاری مهر با عنوان «مصوبه مجلس با هماهنگی سازمان برنامه دور زده شده؟ / ‏ دلاویز: هماهنگ بودیم» که در آن رئیس سازمان بهینه سازی مصرف سوخت گفته بود اقدام مذکور در هماهنگی با سازمان برنامه بوده است، توضیحی به این شرح ارسال کرد:

به استناد ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، حامل‌های انرژی صرفه جویی شده توسط عاملان صرفه جویی در مالکیت عاملان مذکور بوده و وزارت نفت به نیابت از آنها اقدام به صادرات فرآورده‌های نفتی کرده تا به منظور بازپرداخت تعهدات طرح‌های بهینه سازی مصرف انرژی منابع حاصله را در اختیار عاملان صرفهجویی قرار دهد.

در این راستا هیئت وزیران مصوبه شماره ۱۲۱۶۸۸/ ت ۱۳، مورخ ۱۳۹۷.۹.۱۷ را برای پرداخت مستقیم منابع مذکور به عاملان فوق الذکر را تصویب کرد که بر اساس آن شرکت بهینه سازی مصرف سوخت مستقیماً منابع مذکور را به حساب قرارداد خود واریز نماید. پس از دو ماه از تصویب مصوبه فوق الذکر، مجلس شورای اسلامی آن را مغایر تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ تشخیص داده و تا زمان اعلام این مغایرت، پرداخت‌هایی نیز توسط شرکت ملی نفت ایران صورت گرفته بود. بر این اساس اقدام اجرایی صورت گرفته بر اساس مصوبه دولت بوده و پرداخت‌های یاد شده ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه کشور نداشته و اتهام اشاره شده در متن خبر بی اساس می‌باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار