چین 5.6 درصد اوراق قرضه دولتی دلاری خود را فروخته

چین 5.6 درصد اوراق قرضه دولتی دلاری خود را فروخته

 چین بزرگ‌ترین دارنده اوراق قرضه دلاری آمریکا در جهان محسوب می‌شود و در ماه مارس گذشته سرعت فروش این اوراق را افزایش داده و هم اکنون حجم اوراق دلاری خود را به کمترین میزان در دو سال گذشته رسانده است.


در 12 ماه منتهی به ماه مارس سال جاری چین 5.6 درصد اوراق قرضه دولتی دلاری خود را فروخته و یا به عبارت دیگر 67.2 میلیارد دلار از آن را در بازار جهانی خالی کرده است.

در حالی که چین در سال 2012، معادل 12 درصد کل اوراق قرضه دولتی دلاری آمریکا در جهان را در اختیار داشته اما هم اکنون سهم این کشور آسیایی به 7 درصد کاهش یافته و طی 7 سال گذشته 200 میلیارد دلار از اوراق قرضه بدهی آمریکا تحت تملک چین در بازار خالی شده است.طی ماه‌های گذشته و در پی شکست مذاکرات تجاری با آمریکا پکن رویکرد کاهش دارایی‌های دلاری خود را در پیش گرفته است.

فروش اوراق قرضه دلاری آمریکا از سوی چین نه تنها می‌تواند به عنوان اقدامی تلافی‌جویانه در راستای پاسخ به سیاست‌های آمریکا علیه این کشور باشد بلکه می‌تواند از ارز ملی این کشور نیز دفاع کند. اگر چه تأثیرات بلندمدت فروش اوراق قرضه دلاری چین مشخص نیست اما این مسئله می‌تواند به تشدید تنش بین پکن و واشنگتن منجر شود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار