تحولات بازار بورس و ارز در جهان

تحولات بازار بورس و ارز در جهان

پس از اظهارات رئیس فدرال رزرو، هم اکنون سرمایه‌گذاران چشم به انتشار آمار اشتغال در این کشور دارند تا واکنش های بورس را در برابر آن ببینند.


بورس‌های آسیایی در روز جمعه در شاخص های نزدیک به هم قرار داشتند در حالیکه سرمایه‌گذاران همه به انتشار آمار اشتغال ایالات متحده آمریکا و دیگر سیگنال‌های مشابه چشم دوخته اند.

بورس هنگ کنگ با افزایش چهار دهم درصدی و همینطور بورس استرالیا با افزایش یک دهم درصدی همراه بود .در حالیکه «کوسپی» بورس کره‌جنوبی پنج دهم درصد کاهش نسبی پیدا کرده است و بورس نیوزیلند با کاهش سه دهم درصدی همراه بوده است. چین و ژاپن نیز در رقابت تنگاتنگی در تعطیلات خود بودند.

انتظار می‌رود بورس‌های اروپایی با توجه به افزایش دو دهم درصدی بورس لندن «اف‌تی‌اس‌ای» و همینطور افزایش یک دهم درصدی بورس آلمان« دی‌ای‌ایکس» روند رو به رشدی داشته باشند.

در طول شب گذشته نیز وال استریت افزایش چشمگیری نداشت و با کاهش شاخص‌های بورس انرژی بسته شد.

تحلیلگران «کاپییتال اکونومیست» می‌گویند بورس‌های جهان در سال جاری در برابر هم صف‌آرایی کرده‌اند به طوری که «اس اند پی» در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۶ درصد تا به حال  رشد داشته است و به این افزایش خود ادامه خواهد داد.

سرمایه‌گذاران در صورت کاهش واحد ها به دلایل سیاسی هنوز نسبت به افزایش شاخص ها امیدوار هستند. کارشناسان معتقدند در پایان سال جاری میلادی با کاهش نسبی شاخص‌ها نیز رو‌به‌رو خواهیم بود.

در همین زمان «بن کونگ» کارشناس اقتصادی بورس چین می‌گوید: «سرمایه گذاران نسبت به نتیجه‌گیری مشترک چین و آمریکا نسبت به اعمال تعرفه ها خوشبین هستند و احتمال می‌دهند که توافق احتمالی رشد شاخص‌ها را در پی خواهد داشت.»

در بازار ارز نیز استرالیا و نیوزیلند شاهد کاهش نسبی ارزش پولی خود به دلیل سیاست های جدید نرخ سود بانکی در این دو کشور بودند.

ارزش ارز استرالیا به دلایل روانی حاکم بر بازار نیز اندکی کاهش یافت در صورتی که دلار نیوزیلند نیز به پایین ترین میزان خود در پنج ماه گذشته رسید.

کاهش ارزش پولی استرالیا و نیوزیلند به دلیل اظهارات «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز بود.

شاخص دلار به مقدار ۹۷ و هشت دهم  دلار هم اکنون در حال نزدیک شدن به بیشینه مقدار خود در دو سال گذشته به میزان ۹۸ و سه دهم درصد است

در مقابل دلار، ین ژاپن نیز اندکی تغییر داشت و هفته گذشته را به میزانی تنگاتنگ با شاخص های گذشته خود گذراند.

طلا نیز به مقدار دو دهم درصد رشد داشت و برای هر اونس به میزان هزار و ۲۷۱ دلارر و ۴۰ سنت رسید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار