رونمایی بانک مرکزی چین از نسل پنجم یوان

رونمایی بانک مرکزی چین از نسل پنجم یوان

بانک مرکزی چین با رونمایی از نسل پنجم یوان اعلام کرد اسکناس های جدید از اوایل شهریور وارد چرخه پولی خواهند شد.


 طبق اعلام مقامات بانک مرکزی چین این تغییرات مشمول اسکناس‌های ۵۰ یوانی، ۲۰ یوانی و ۱۰ یوانی و هم چنین سکه‌های ۵۰ فن و ۱۰ فن خواهد شد. در مقایسه با سری اسکناس‌های فعلی در چرخه، اسکناس‌های جدید دارای رنگ روشن‌تر و مشخصه‌های امنیتی بیشتری خواهند بود که کار جعل آنها را دشوار می‌سازد.

یک منبع آگاه در بانک مرکزی چین گفت که این بانک فعلاً برنامه‌ای برای تغییر در اسکناس‌های پنج یوانی ندارد. اسکناس‌های جدید کماکان منقش به تصویر مائو تسه، نخستین رهبر جمهوری خلق چین خواهند بود.

مشخصه‌های امنیتی که به اسکناس‌های فعلی افزوده خواهند شد مدل توسعه یافته از مشخصه‌های سال ۲۰۱۵ هستند که توسط بانک مرکزی در چاپ اسکناس‌های جدید ۱۰۰ یوانی استفاده می‌شود.

این سومین ویرایش از برنامه تغییرات اسکناس یوان است که توسط بانک مرکزی چین در سال ۱۹۹۹ معرفی شد. آخرین بار در سال ۲۰۰۵ بانک مرکزی چین اقدام به تغییر رنگ و افزودن مشخصه‌های امنیتی جدید برای تغییر ظاهر یوان کرده بود.

اسکناس‌های قدیمی تا زمان امحای کامل آنها معتبر باقی خواهند ماند و طی این مدت بانک مرکزی از طریق سپرده‌های بانک‌های تجاری اقدام به جمع‌آوری اسکناس‌های قدیمی خواهد کرد. اسکناس‌های قدیمی که مهر قرمز یا آبی ابطال بر روی آنها بخورد دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار