استفاده از اختیار بازنشستگی با بیمه شدگان است

استفاده از اختیار بازنشستگی با بیمه شدگان است

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از اختیار بازنشستگی با بیمه شدگان است و هیچ کارفرمایی نمی تواند کارگری را پیش از رسیدن به سن تعیین شده، وادار به بازنشستگی کند.
برخی شرکت های تابع شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از ابتدای سال بخشنامه ای را ابلاغ کردند که براساس آن زنان با 20 سال سابقه خدمت و 42 سال سن باید بازنشسته شوند و چنانچه از اقدام به این کار نکنند حقوق و مزایایی به آنان پرداخت نمی شود. 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه) در نشست خبری اعلام برنامه های هفته کار درباره این بخشنامه گفت: براساس تبصره چهار ماده 76 قانون کار، کارگران زن با 42 سال سن و 20 سال سابقه کار می توانند تقاضای بازنشستگی کنند. 
«علیرضا محجوب» افزود: در ماده 78 این قانون آمده است هیچ کارفرمایی نمی تواند کارگری را پیش از رسیدن به سن تعیین شده مجبور به بازنشستگی کند و تنها زمانی این امکان را دارد که پنج سال از زمان بازنشستگی وی (یعنی 30 سال سابقه کار یا 60 سالگی) گذشته باشد. 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چنانچه شرکتی این کار را انجام دهد خلاف قانون عمل کرده و مجلس شورای اسلامی آماده رسیدگی به این موضوع است. 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این زمینه گفت: نمی توان اقدام برخی شرکت ها را به همه تعمیم داد.
«ابراهیم صادقی فر» تصریح کرد: این کار، خلاف قانون است. 

 

منبع: ایرنا

دسته ها: اخباربیمه

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار