پذیره‌نویسی عرضه اسناد خزانه سازمان تأمین اجتماعی در فرابورس

پذیره‌نویسی عرضه اسناد خزانه سازمان تأمین اجتماعی در فرابورس

اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی از چهارشنبه 15 اسفند ماه از طریق 7 نماد معاملاتی مختلف و به حجم کلی 4 میلیون و 440 هزار و 154 ورقه آغاز می‌شود.


عرضه 4 میلیون و 440 هزار و 154 ورقه اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی از فردا چهارشنبه 15 اسفند ماه 97، از طریق کارگزاری صبا تأمین در بازار ابزارهای نوین ملی فرابورس ایران انجام می‌شود.

این اوراق در راستای اجرای مفاد ماده 11 دستورالعمل پذیرش و عرضه اسناد خزانه اسلامی در فرابورس مصوب مورخ 18 شهریور ماه 1394 هیأت مدیره سازمان بورس اوراق بهادار و به ارزش اسمی 100 هزار تومان برای هر ورقه پذپره‌نویسی می‌شود.

بر اساس این گزارش اسناد خزانه اسلامی تأمین اجتماعی از طریق 7 نماد معاملاتی با سررسیدهای مختلف صورت خواهد گرفت، به طوری که در نماد «اخزا 7074» معادل 0.37 درصد از کل اوراق،  در نماد «اخزا 6124» معادل 0.92درصد از کل این اوراق، در نماد «اخزا 7064» معادل 0.07 درصد از کل اوراق، در نماد «اخزا 6234»‌ معادل 6.01 درصد از کل اوراق، در نماد «اخزا 6244» معادل 3.87 درصد از کل اوراق، در نماد «اخزا 7034» معادل 1.08 درصد از کل اوراق و در نماد «اخزا 7044» معادل 5.99 درصد از کل اوراق در روز آینده عرضه خواهد شد.

 

فروشنده و ناشر اسناد خزانه مذکور سازمان تأمین اجتماعی بوده و وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران است. عامل پرداخت ارزش اسمی این اوراق نیز شرکت س۱رده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام شده است.

 محمدصادق غزنوی سرپرست مدیریت عملیات بازار در فرابورس ایران پیرامون مقررات معاملات مذکور عنوان کرده است، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله بانک‌ها، نهادهای مالی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری،‌کارگزاران و تأمین سرمایه‌ها، شرکت‌های خصوصی و سازمان‌‌های عمومی از جمله شهرداری‌ها می‌توانند با در اختیار داشتن کد معاملاتی فعال در سامانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نسبت به خرید اسناد خزانه اسلامی اقدام کنند.

همچنین معامله‌گران برخط نیز می‌توانند، به همراه ایستگاه‌های کاری کارگزاران عضو فرابورس نسبت به ورود سفارش در جلسه عرضه اوراق مذکور اقدام کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار